Horisontaalpindade soojustamineIMG_2462

Horisontaalpindadel  (pööningu soojustamine, vahelae soojustamine) kasutatakse tavalist ehk kuivpuhet. Meie soovitame valida klaasvilla või kivivilla vahel.

Puistevilla eristab plaat- (rull)villadest märgatavalt kiirem paigaldus, puudub ladustamise vajadus ehitusel, soojustamine on liitekohtade vaba (jääb üks monoliitne soojustuse kiht), ei jää lõikamisest tingitud jääke ega utiliseerimisvajadust. Kokkuvõttes on puistevillaga soojustamine tunduvalt soodsam kui plaat- või rullvillaga. Külmal talvel ei taha keegi meist olla lahtiste mantlihõlmadega

Niiskusmahtuvus

Suurim erinevus puistevillade (klaas- ja kivivillad tselluvill, saepuru) soojustusmaterjalide vahel on nende hügroskoopsuses ehk niiskusmahtuvuses. Kõige väiksema niiskusmahtuvusega on klaasvill ja küige suuremaga kivivill. Puidupõhised materjalid jäävad niiskusmahtuvuse poolest nende kahe vahele. Tselluvilla kõige suurem probleem ongi, et ta on kiireima niiskusimavusega võrreldes klaas või kivivilladega. Samade ilmastiku tingimuste juures kuni 10 korda kauem. Seega taastub ka soojapidavus kuni 10 korda aeglasemalt. Puidupõhiste puistevillade niiskumisel või märgumisel soojapidavus ei taastu enam kunagi algsel kujul, kuna ta märgumisel vajub kokku. Külmal talvel ei taha meist keegi olla märgade kinnastega.

Kujupüsivus

Kuivpuiste klaasvillaga on väga kujukindel, kuna vill koosneb kiududest mis seovad end kindlalt oma vahel. Kivivill ja tselluvill on oma olemuselt pulber ja aja jooksul nad vibratsiooni ja koormuse jõul tihenevad ehk vajuvad kokku. Samuti klaasvilla erikaal on väike. Seega ei ole ohtu, et ta hakkab omaenda koormuse all vajuma. Tselluvillaga võrreldes on mineraalvillal veel üks eelis, nimelt materjali niiskudes ja hiljem välja kuivades ei muutu isolatsiooni materjali struktuur ega soojapidavus. Tselluvillale tekib aja jooksul peale materjali niiskumisest tingitud nn. koorik, kuid antud koorik tekib soojapidavuse arvelt ja mingi aja jooksul tuleb seda soojustust uuendada.

Hind

Kuna puistevillasid müüakse koos lõpppaigaldusega, siis sõltub hind objekti asukohast ja suurusest. Seega ei ole võimalik ühtset hinda välja tuua. Kindlasti on tegemist Tellijale mugavaima viisiga soojustada oma kodu just puistevillaga, kuna ei ole ohtu, et plaat- või rullvillade liitekohad ei ole piisavalt tihedad ning ei teki jääke ja töid teostakse väga kiiresti (keskmise elumaja pööningu soojustamine võtab aega kuni kolm tundi).

IMG_0861 copyTOOTED:

  • ISOVER Insulsafe

    on toodetud umbes 80% ulatuses taaskasutatud klaasist. InsulSafe on mineraalne puistevill, mis on valmistatud spetsiaalselt puhuriga paigaldamiseks. Villale ei ole lisatud sideainet. Ainsaks lisandiks on väike kogus tolmu siduvat õli. ISOVER InsulSafe on valmistatud anorgaanilisest ja keemiliselt neutraalsest materjalist ning ei sisalda korrosiooni tekitavaid komponente. ISOVER InsulSafe on lõhnatu, ei mädane ega paku soodsat kasvupinnast hallitusseentele. Klassifitseerub vastvalt standardile EVS EN 13501-1:2007 tuletundlikkuse klassi A1.

  • Isover KV041

    on soojusisolatsiooniplaatide lõikamisel üle jäävatest jääkidest valmistatud isolatsioonimaterjal. Puistevilla kasutatakse lagede soojustamiseks nii uusehitustel kui ka vanade hoonete täiendavaks soojusisolatsiooniks. ISOVER KV 041 võib paigaldada ka otse lae hõrelaudise ja õhu- / aurutõkke peale

  • PAROC BLT 3

    on mittepõlev kivivillast soojustusmaterjal, mis on mõeldud nii vanemate kui uute pööningute soojustamiseks. Otse objektile puistatava soojustusmaterjaliga saab hõlpsalt torude ja katusekonstruktsioonide vahelisi õõnsusi soojustada, moodustades ühtlase isoleerkihi. Kivivillast puistevill on kuiv ning see ei vaju ära ega tõmbu kokku.